Rolety gotowe z marketu czy rolety robione na wymiar – które wybrać?

rolety

Rolety naokienne należą do bardzo popularnych elementów wyposażenia wnętrz. Często zastępują w nich firany i zasłony. Stosowane na zewnątrz mają charakter antywłamaniowy.

Olbrzymi ich wybór znajdziemy w ROLEThouse. Dotyczy on najróżniejszych rozwiązań. Na rynku dostępne są moskitiery, których rolą jest uniemożliwić owadom, przedostanie się do grodzonego wnętrza. Wykonywane są z siatki o małych oczkach, metalowej lub materiałowej. Montowane są w oknach, w drzwiach balkonowych oraz przy altanach. Bardzo łatwo się je zakłada i zdejmuje oraz czyści. Jednak nie chronią one przed wzrokiem sąsiadów oraz nie ograniczają dostępu światła. Od tego są rolety i plisy. Plisy to dekoracyjne zasłony montowane w oknie. Mogą zamontowane wedle uznania, zasłaniając tylko dany fragment okna. Są bardzo estetyczne, ciekawe, łatwe w czyszczeniu oraz demontażu. Bogaty wybór sprawia, że można je zamówić dokładnie takim kolorze i deseniu, jakiego potrzebuje wnętrze. Wybór rolet również jest ogromny, między innymi dlatego, że wykonywane są z różnych materiałów. Mamy więc na rynku rolety aluminiowe, drewniane, rzymskie i tekstylne w kasetach. Różnią się ceną, właściwościami, sposobem czyszczenia, przepuszczalnością światła, oraz stylem. Dzięki temu możliwe jest dobranie dokładnie tego, czego wnętrze potrzebuje. Jeśli postawimy na jakość, z pewnością będą nam długo i bezawaryjnie służyły.

Gotowe czy na zamówienie?

Jak wiele produktów, tak i w przypadku rolet mamy dwie opcje, kupić gotowe lub na wymiar. Który wariant wybrać i dlaczego? W obu przypadkach mowa jest o właściwej klasie produktów. Choć należy zauważyć, że wielokrotnie w marketach dostępne są wyroby, których jakość jest niska, adekwatna do ceny. Gotowe warianty odpowiednie są dla osób, które dysponują wymiarowymi oknami oraz przestrzeniami. Stanowią też opcję dla tych, którzy nie chcą czekać oraz nie mają wymogu, aby wszystko było do końca idealne. Rolety, drewniane lub aluminiowe, to przede wszystkim indywidualna produkcja, robiona pod dane okno. Jest to wariant dla tych wszystkich, którzy nie mają możliwości dopasowania rolety do danej okiennicy, z uwagi na jej nietypowy kształt lub rozmiar. A także, gdy wysokość osadzenia okna jest inna. Kupno gotowych elementów może skutkować tym, że będzie on zachodził za daleko, np. na kaloryfer, co będzie i uciążliwe i może przeszkadzać. Zamówienie ich na wymiar sprawia, że otrzymujemy dokładnie to, czego nam potrzeba. Specjalista najpierw przyjeżdża i wykonuje pomiary. Następnie ustala z nami wariant, którego oczekujemy i stwierdza, czy jest to możliwe. Zlecenie tego rodzaju realizacji daje także możliwość doboru dokładnie takich materiałów, jakich potrzebujemy – możemy dobrać kolor, fason, styl, sposób ich składania, a także ustalić jakość produktu. Decydując się na indywidualne zamówienie, możemy mieć to, co nam się marzy.